موشن گرافیک

موشن گرافیک

 به ویدئوهایی که محتوا و پیام برند را به صورت متحرک انتقال می دهند موشن گرافیک گفته می شود. در این روش محتوا به صورت تأثیرگذار و جذاب در زمان کوتاهی به مخاطب ارائه می شود. موشن گرافی ها به صورت آنلاین و یا حتی آفلاین در وب سایت، موبایل و نرم افزارهای نمایش ویدئو و شبکه مجازی نمایش داده می شوند.
برای ساخت یک تیزر تبلیغاتی معمولا به ابزاری مثل دوربین، وسایل نورپردازی، بازیگر، صدابردار و تدوین گر نیاز است. ولی در موشن گرافیک با هزینه کمتر و فقط با طراح گرافیک و تدوینگر و صداگذار به وسیله کامپیوتر می توان یک کلیپ انیمیشنی تولید کرد.

انواع موشن گرافیک

موشن گرافیک

کلمه موشن گرافیک از ترکیب واژه های موشن و گرافیک تشکیل شده است. در واقع نوعی طراحی گرافیک که دارای حرکت است و برای انتقال یک پیام یا مفهوم استفاده می شود. در موشن گرافیک معمولا از تصاویر گرافیکی و غیرواقعی استفاده می شود و از ترکیب نرم افزارهای گرافیک مانند فتوشاپ و ایلاستریتور و نرم افزارهای مالتی مدیا مانند افترافکت در طراحی آن استفاده می شود.

استاپ موشن

در استاپ موشن از اشیاء واقعی عکاسی می شود و با حرکت دادن اشیاء هنگام عکاسی و گرفتن عکس های متعدد و قرار دادن آن ها پشت سر هم می توان یک استاپ موشن ایجاد کرد. به این صورت که تمامی عکس ها با نرم افزار مخصوص پشت سر هم قرار داده می شوند تا حس حرکت را ایجاد کنند.

اینفوموشن

استفاده از تکنیک های اینفوگرافیک برای انتقال مفاهیم و محتوا بسیار بر روی مخاطب اثرگذار است. در اینفوموشن از طریق تکنیک های اینفوگرافیک و متحرک سازی آن به نمایش محتوا می پردازند.

انیمیشن

انیمیشن ها ویدئوهایی هستند که در آن از کاراکترهای خاص تصویرسازی شده و متن داستانی استفاده می شود و در آن به ویژگی های حسی و روانی شخصیت ها می پردازند. این موشن ها در قالب ویدئوهای تبلیغاتی و فیلم های کوتاه داستانی و ساخت کارتون های کودکانه بسیار دیده می شوند. انیمیشن ها به خاطر جذابیت رنگی و تصویرسازی های آن و فضای متفاوتی که دارند مخاطب زیادی را به خود اختصاص داده اند. همچنین به دلیل افزایش سرعت اینترنت در جهان و انتقال سریع محتوا و اطلاعات موشن گرافیک مورد استقبال زیادی قرار گرفته است.

مقالات مرتبط

هدایای تبلیغاتی شرکت کروما استودیو

چطور بیشتر و بهتر دیده شویم؟ یک لوگوی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

9 نکته برای ساخت یک ویدیو تبلیغاتی اثرگذار چطور با بودجه محدود، تیزر تبلیغاتی خوب بسازیم؟

تاثیرات تبلیغات خلاقانه

ما عاشق کارمون هستیم. این مهم ترین ویژگی ماست. کاری که با عشق انجام بشه قطعا عالی از کار در میاد!…